Semos Education Semos Education
 • Понеделник-Петок 9:00 - 22:00
 • Јави ни се +389 2 3130 900
 • Пиши ни kursevi@semos.com.mk
EN / МК / RS
Кошничка
резервирај место

Блог

 • Кој учи, а кој прави бизнис од вештачката интелигенција во Македонија? #AI

  Кој учи, а кој прави бизнис од вештачката интелигенција во Македонија?

  Напливот на популарност на курсевите за вештачка интелигенција го нагласува и трансформативното влијание на оваа технологија врз општеството и економијата.

  Прочитај повеќе
 • Зошто е голема побарувачката за експерти за сајбер безбедност? #cybersecurity

  Зошто е голема побарувачката за експерти за сајбер безбедност?

  Во свет каде што сè повеќе се заснова на дигитални технологии, безбедноста на нашите податоци и информации станува основен предизвик.

  Прочитај повеќе
 • Летен дигитален камп – Водно #детски-центар

  Летен дигитален камп – Водно

  Разговораме со Елена Петковска, Sales Specialst во детскиот едукативен центар на Семос Едукација, каде за прв пат организираат дигитален летен камп - Водно за деца од 7 - 17 години

  Прочитај повеќе
 • Успешна приказна – Јана Страшевска #HR

  Успешна приказна – Јана Страшевска

  За мене најинтересен и омилен дел од наставата ми беа интерактивните вежби и задачи кои ги имавме речиси во секој од модулите.

  Прочитај повеќе
 • Rising star of the week – Дарко Ѓорѓиевски #software-tester

  Rising star of the week – Дарко Ѓорѓиевски

  Ниту еден момент не треба да се двоумите и да испуштите можност за учење нови работи па колку и да е сето тоа непознато за вас, бидејќи академијата ќе ве научи многу со помош на врвни ментори.

  Прочитај повеќе