Semos Education Semos Education
  • Понеделник-Петок 9:00 - 22:00
  • Јави ни се +389 2 3130 900
  • Пиши ни kursevi@semos.com.mk
EN / МК / RS
Кошничка
резервирај место

Пријави се, тестирај се и освој стипендија!

21 December, 2023

Пријави се, тестирај се и освој стипендија!

Подготви се за возбудлива кариера со Семос Академии!

 

За мартовските уписи, доделуваме вкупно 11 делумни стипендии за најбарните професии! Не ја пропуштај оваа можност да го започнеш твоето патување во IT и дигиталната индустрија.

 

Сè што ти треба е добра интернет конекција! 😊
Тестирај се онлајн од која било локација!
Рок на аплицирање: 28 јануари
Денови на тестирање: 31 јануари – 2 февруари

Најдобрите ќе бидат повикани на кратко интервју.

Тестот ќе трае 1 час. Ќе има 3 дела:

1. Креативен дел или есеј;

2. Логика;

3. Основи на IT вештини.

 

Аплицирај за делумна стипендија:

⭐ JavaScript девелопер на веб апликации акредитирана од МОН 2 стипендии | 825 €

⭐ Autodesk Внатрешен дизајн акредитирана од МОН  | 2 стипендии | 755 €

⭐ Unity Game Development  | 1 стипендиja | 728 €

⭐ CertNexus Artificial Intelligence I 1 стипендиja | 900 €

⭐ UX Design акредитирана од МОН I 1 стипендиja | 775 €

⭐ Академија за дигитален маркетинг I 1 стипендиja | 950 €

⭐ ISTQB Академијата за Automation Software Tester I 1 стипендиja | 1062 €

⭐ Microsoft .NET Cloud Developer I 1 стипендиja | 1335 €

⭐ Adobe Визуелни ефекти I 1 стипендиja | 725 €

 


 

👉 Ако си:

◾ Матурант, студент или ентузијаст кој сака да започнe нова кариера, без никакви предзнаења​;

◾ Експерт кој бара професионално надградување и официјална сертификација;

◾ Сакаш промена на кариера.

 

💼 Просперитетни можности за кариера:

◾ Глобална побарувачка за IT и креативни професионалци

◾ Илјадници нови можности за кариера

 

🌐 Возбудливи професии:

➡️ Automation Software Tester – 22% зголемена побарувачка до 2030;

➡️ Човечки ресурси во IT – 5000+ луѓе барани за оваа индустрија;

➡️ Дигитален маркетинг – 116.4% зголемена побарувачка и 860 000 нови работни позиции според Linkedin;

➡️ До 2025 вештачката интелигенција ќе замени 85 милиони работни места, а ти можеш да бидеш меѓу првите сертифицирани во оваа индустрија!

➡️Видео едитор или Артист за визуелни ефекти е моментално најбараната и највозбудливата професија за речиси сите компании а особено за филмската индустрија.

 

👉 Зошто Семос Академии?

✅Мали групи и индивидуален пристап;

✅Фокус на квалитет, а не на квантитет;

✅Единствен тренинг центар со меѓународно признати сертификати

✅Академии акредитирани од МОН;

✅Официјални академии според програмите на светски IT брендови;

✅Максимум пракса, минимум теорија;

✅Влез во системот за кариера на Семос Едукација со 78% вработливост;

✅Соработка со 100+ партнерски компании подготвени да вработат наши дипломци.

 

🌟 Твојата напорна работа, страст и упорност се клучни за успех, а ние сме тука да ти обезбедиме врвна обука и знаење. 🌟

🚀​ Започни го твоето кариерно патување денес🚀